Dr n. med. Grzegorz Kierzynka

Jestem lekarzem specjalistą w chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. Ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu. Chirurgią plastyczną, rekonstrukcyjną i estetyczną interesuję się od początku swojej drogi zawodowej. Już na najwcześniejszym etapie mojego kształcenia specjalistycznego, tuz po studiach, wiedziałem, że jest to dziedzina, którą się będę zajmował i konsekwentnie do tego celu dążyłem.

Od roku 2000 byłem związany z Kliniką Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie ukończyłem specjalizację z chirurgii ogólnej, obroniłem pracę doktorską oraz byłem zatrudniony kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta i wykładowcy, prowadząc zajęcia dydaktyczne dla studentów, a także wykłady i szkolenia dla lekarzy. W Oddziale Chirurgii Urazowej, a szczególnie Pododdziale Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej przepracowałem kilkanaście lat.

Od 2012 do 2016 roku odbywałem szkolenie specjalizacyjne z chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Bydgoszczy. Od roku 2015 jestem zatrudniony w prestiżowym, najstarszym w Polsce Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, pracuję też w Poznaniu i Wielkopolsce.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki.

Ukończyłem liczne kursy z zakresu chirurgii plastycznej i chirurgii estetycznej dotyczących operacji nosa, uszu, powiek, twarzy, korekcji piersi, liposukcji, modelowania sylwetki, użycia przeszczepów tkanki tłuszczowej, oraz medycyny estetycznej (użycie toksyny botulinowej, wypełniaczy, kwasu hialuronowego, nici liftingujących).
Podnoszę swoje kwalifikacje na kursach i konferencjach i staram się nadążać za postępem w chirurgii plastycznej uczestnicząc w polskich i zagranicznych sympozjach poświęconych tej tematyce.

W swoim życiu chirurgicznym wykonałem tysiące operacji i zabiegów od małych i krótkich po rozległe i długotrwałe. Aktualnie wykonuję operacje z szerokiego spektrum chirurgii plastycznej zarówno w ramach refundacji NFZ (Odział Chirurgii Plastycznej SCM w Polanicy Zdroju, Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu) jak i zabiegi komercyjne.